Ürünler

Paslanmaz Yüzey Temizleyiciler

Paslanmaz çelik, paslanmaya ve korozyona dayanma kapasitesi ile belki de en iyi bilinir ve banyolarda ve mutfaklarda popüler bir seçimdir. Bununla birlikte, eğer paslanmaz çelik aletlere sahipseniz, muhtemelen neredeyse hiç paslanmaz olduklarını biliyorsunuzdur. Bu, özellikle evin etrafında dolaşan küçük çocuklarınız varsa geçerlidir. Parmak izleri ve su lekeleri, bulaşık makinelerinin, buzdolaplarının ve fırınların yüzeylerini dekore etme eğilimindedir. Paslanmaz yüzey temizleme işlemi için en uygun yöntemler sizler için sıralanmıştır.

Bulaşık Deterjanı & Bebek veya Madeni Yağ ile Temizleme

İlk önce, yönünü anlamanız gerekir. Tıpkı ahşap ve bazı kumaşlar gibi, çelikte de bir tane vardır. Bunlar, cihazlarınızın yüzeylerinde görebileceğiniz soluk çizgilerdir. Aslında, bütün bir çelik levha aynı yöne sahip olacaktır. Cihazlar genellikle topuzlar ve tutamaklar gibi ekli çelik parçalara sahiptir. Bu diğer parçaların farklı yönlerde bir tane olabileceğini unutmayın.

Çizgi ile temizlemezseniz, cihazınızı mahvedemezsiniz. Aslında, dramatik hiçbir şey olmayacak. Bununla birlikte,  dikey olarak silerseniz, daha fazla temizleme kalıntısı,  küçük yarıklarına daha derin girebilir. Optimum parlaklık için, tane ile temizlemek en iyisidir.

Ardından, malzemelerinizi toplayın. Aşındırıcı olmayan iki temizlik bezi, tercihen yüzde 100 pamuk olanları kullanın, çünkü bunlar artık tüy bırakmaz. Kağıt havlu kullanabilirsiniz, ancak geride bir miktar tüy bırakacaktır. Ayrıca biraz bulaşık sabunu ve bebek ya da mineral yağ alın.

Cihazlarınızı temizlemeye hazır olun. Bulaşık sabunu kiri paslanmaz çelikten temizlemede harika. Aşırı yağları temizler ve parlatma işlemini kolaylaştırır. Paranızın üzerine biraz sürün ve mütevazı bir miktarda suyla nemlendirin (bezinizi nemlendirmeye yetecek kadar). Cihazınızın Çizgiı boyunca silin. Ekstra inatçı parmak izleri için bölgeye birkaç kez basmanız gerekebilir. Bir alanı temizlemeyi bitirdiğinizde, su çizgilerini temiz bir havluyla kurulayın.

Sonunda cilalamanın zamanı geldi! İkinci bezinize az miktarda mineral veya bebek yağı koyun. Birkaç küçük damla yeterli olacaktır. Temizleme işlemiyle kıyaslandığında, çeliklerinizin taneciklerini her iki yönde hareket ederek takip edin. Çeliğin bu şekilde parlatılması en iyi sonuçları verecektir.

Beyaz Sirke ve Zeytinyağı

Beyaz sirkeyi doğrudan mikrofiber bir beze uygulayın veya doğrudan yüzeyinize püskürtün. Bir dakika beklettikten sonra tahılın yönünde silerek temizleyin. Sirke, kiri gidermek için gerektiği kadar uygulayın. Daha sonra temiz bir havluyu bir miktar zeytinyağını dökün ve taze temizlenmiş yüzeyi tahıl yönünde cilalayın. Ekstra zeytinyağı kalıntısı kalırsa, temiz bir bezle silin. Bu yöntem iyi sonuç verir çünkü sirke tüm kiri temizler, zeytinyağı taze ve parlak bir cila verir.

Limon Yağı Mobilya Cilası

Temiz bir havluya biraz uygulayın ve cihazınızı ovun. Eşit şekilde uyguladıktan sonra, farklı bir mikro-havlu ile silin. Mobilya cilasını doğrudan paslanmaz çelik yüzeye uygulamanız tavsiye edilmez, çünkü fazlalığı temizlemeye çalışırken daha fazla çalışmayla eşit şekilde uygulanamayabilir.

Kimyasallar İle Paslanmaz Yüzey Temizleme

Yukarıda bahsedilen yöntemler, paslanmaz yüzey temizleme alternatif yöntemler olarak bilinmektedir. Yüzey temizleme için kimyasal kullanmak istemeyenler bu yolları kolaylıkla deneyebilir fakat paslanmaz yüzey temizleme için en garantili çözüm sadece bu uygulama için üretilmiş kimyasallardır.

Firmamız tarafından üretilen bütün paslanmaz çelik ürünler, kolaylıkla temizlenebilir ve uzun süreli kullanıma uygundur. Firma olarak herhangi bir marka tavsiyesi vermeyi uygun bulmadığımızı belirtmek isteriz fakat piyasada bulunan en kaliteli paslanmaz çelik yüzey temizleyicileri kullanarak temizleme işlemini sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

Paslanmaz yüzey temizleyicileri fiyatları, markalara ve ürünün kalitesine göre değişmektedir. Düzenli ve doğru bir işlem yapabilmek için kaliteli markalar tercih edilmesi firmamızın tavsiyesidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu