Paslanmaz Çelik Makaleler

Paslanmaz Çelik Rulo

Burada paslanmaz çelik rulo ve bunun farklı şekillerine daha detaylı bakıyoruz.

Paslanmaz çelik başlangıçta, daha sonra haddelemeden önce levhayı bobine dönüştüren bir Z değirmeni kullanılarak bir dönüştürme işleminden geçirilen levhalarda üretilir. Bu geniş bobinler tipik olarak yaklaşık 1250 mm’de (bazen biraz daha geniş) yapılır ve ‘değirmen kenarı bobinleri’ olarak bilinir.

Bu geniş bobinler, geniş bobinin çok sayıda şerit halinde kesildiği, dilimleme gibi çeşitli üretim teknikleri kullanılarak işlenir; terminoloji etrafındaki karmaşanın büyük bir kısmının geldiği yer burasıdır. Dilme işleminden sonra, paslanmaz çelik ana bobinden alınan bir grup bobin oluşturur ve bunlara şerit bobinleri, yarık bobinleri, bantlama veya basitçe şeritleri içeren birçok farklı adla atıfta bulunulur. .

Bobinlerin sarılma şekli, kendilerine farklı isimlerin uygulanmasına neden olabilir. En yaygın tip, düz döşendiğinde bobinin görünüş şeklinden sonra adlandırılan ‘gözleme bobini’ olarak bilinir; ‘şerit yarası’, bu kıvrılma yönteminin başka bir adıdır. Başka bir sarım tipi, aynı zamanda, bir pamuk bobinine benzemesi nedeniyle bazen fiziksel olarak plastik bir bobin üzerine sarılabilmesi nedeniyle ‘bobin yarası’ veya ‘bobin’ olarak da bilinen ‘travers’ veya ‘Salınım’ şeklindedir. Bobin bu şekilde üretilmesi, daha büyük bobinlerin üretilmesine izin vererek, daha yüksek stabilite ve daha iyi üretim verimleri sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı