Paslanmaz Çelik Makaleler

Paslanmaz Çelik Profil

En küçük fermuardan en büyük gökdelene kadar paslanmaz çelik, modern yaşamın vazgeçilmez bir parçası. Paslanmaz çeliğin gücü, korozyona dayanımı ve az bakım gerektirmesi, çok çeşitli uygulamalar için ideal malzeme olmasını sağlar. Aynı zamanda uzun bir kullanım ömrüne sahiptir ve% 100 geri dönüştürülebilirdir.

150’si paslanmaz çelikten imal edilmekte olup, bunların 15’i günlük uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik, endüstriyel ve evsel ortamlarda kullanım için levhalar, rulolar, çubuklar, levhalar ve borular dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapılır.

Geniş bir endüstri yelpazesi; inşaat, otomotiv ve daha fazlasını içeren paslanmaz çeliğe güvenmektedir. Birçok uygulama için bu sadece en etkili çözümdür. Paslanmaz çelik kullanım alanlarının en fazla olduğu sektörler:

 • Mimarlık ve İnşaat,
 • Otomotiv ve Taşımacılık,
 • Tıp,
 • Enerji ve Ağır Sanayi,
 • Yemek ve Catering sektöründe sıkça tercih edilmektedir.

Paslanmaz Çelik Profil Nedir?

Paslanmaz çelik profiller, tüm uzunluğu boyunca aynı kesite sahip bir şekilde haddelenmiş, çizilmiş veya preslenmiş çelik ürünlerdir. Çelik profiller şöyle sınıflandırılır:

Betonarme çeliği, çekme dayanımı yüksek olan ve betonarme yapıların veya bileşenlerin güçlendirilmesi veya betonarme yapılar için çelik hasır üretmek için kullanılan düz, profilli ve nervürlü yuvarlak çelik çubukların (yapısal çelik çubuklar / beton takviye çubukları) adıdır. Tel örgü).

Ön gerilmeli betonarme donatı çeliği (düz, nervürlü, profilli yuvarlak çelik çubuklar) ön gerilmeli beton yapılar için kullanılır ve betonarme donatı çeliğinden çok daha güçlüdür.

Kalite ve Depolama Süresi

Çelik ürünler korozyon nedeniyle bozulmaya karşı özellikle hassastır veya kullanılmadan veya daha fazla işlenmeden önce ayrıntılı bir işlem gerektirebilir. Kaliteli paslanmaz çelik profil, uzun süre dayanıklıdır ve maliyet açısından da hesaplıdır.

Özellikle sık görülen hasar nedenlerinden biri deniz suyu, yağmur, taşıma araçlarındaki yoğunlaşma suyu, kargo terlemesi veya ambalajın içindeki yoğunlaşma nedeniyle paslanmadır. Uygun olmayan taşıma araçları, kötü kapak kapakları olan veya havalandırmasız tesisleri bulunan gemiler, hasarlı konteynerler, kaplanmamış demiryolu yük vagonları ve kamyonları, açıkta yanlış depolama, uygun olmayan brandaların kullanımı, yağışlı hava koşullarında açık yükleme ve sıcaklık ve iklim koşullarındaki değişiklikler Uzun yolculuklar sırasında pas hasarı ile sonuçlanabilir.

Beton ve donatı çeliği arasında katı bir bağ (yapışma) sağlanacaksa, gevşek pasın çıkarıldığı nispeten temiz çelik kullanılmalıdır, yani hafif yüzey pas bile avantajlı olabilir. Bununla birlikte, beton takviye çeliğinin çapının, sabitlendikten veya kumlandığında statik hesaplamaların gerekliliklerini yerine getirdiğinden emin olmak için özen gösterilmelidir. Ön gerilmeli betonarme donatı çeliği, aksine, en küçük korozyona sahip olsa bile reddedilmelidir.

Sıcak haddeleme veya tavlama sırasında çelik yüzeyinde oluşan oksidasyon katmanı (ölçek) korozyona karşı sınırlı koruma sağlar. Bununla birlikte, bu katman pas önleyici kaplamaların veya galvanizasyonun uygulanmasını zorlaştırmaktadır.

Bazı özel, büyük ve açılı profiller sıcak daldırma galvanizli veya çinko püskürtmeli kaplamaya sahiptir ve bu nedenle korozyona karşı korunmaktadır.

Çelik sevkiyatlarının paslanma derecesi, teslimatı kabul etmeden önce, muhtemelen aşağıdaki tanımları kullanarak nakliye belgelerine kaydedilmelidir:

 • Sevkiyat öncesi ıslak,
 • Parçalı paslı paslı lekeli,
 • Dişli işaretli,
 • Yabancı madde ile kirlenmiş,
 • Tuzlu su ile kirlenmiş,
 • Yerlerde kirlenmiş,
 • Yırtılmış poz içeriğini paketleme gibi seçenekler bulunmalıdır.

Paslanmaz çelik profil fiyatları hammadde temini ve güncel kur değişikliklerine göre değişmektedir. Ülkemizin bu konuda hayli istikrarsız olması nedeni ile firmamız, ortalama bir fiyat ile bu ürünü müşterilerine sunmaktadır. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için günün her saati firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı