Paslanmaz Çelik Makaleler

Paslanmaz Çelik Köşebent

Paslanmaz çelik köşebent, 90 derecelik köşebent oluşturmak için iki ayağı olan bir üründür. Bu ürün hem yapısal uygulamalarda hem de genel imalatta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama alanları geniştir ve treyler imalatı, güvenlik kafesleri, yürüyüş yolları, tarım ekipmanları ve yapının sağlamlığını arttırmanın önemli olduğu her yerde bulunabilir.

Firmamızda, 6 metreye kadar istediğiniz uzunlukta paslanmaz çelik köşebent mevcuttur. Farklı çelik köşebent boyutları sağlayabiliriz – bir taraf diğerinden daha uzun ve aynı köşebent. İki paslanmaz çelik sınıfında da mevcuttur: 304 ve 316 tipi paslanmaz köşebentleri firmamız tarafından üretilmektedir.

Paslanmaz çelik köşebent, genellikle 90 derecelik bir köşebentnın korunması gereken destekleme veya çerçeveleme olarak kullanılır. Örneğin, karoların kenarlarını aşınmaya ve ufalanmaya karşı korumak için mükemmel bir seçimdir. Döşeli alanlarda paslanmaz çelik köşebent kullanılması, paslanmaz çeliğin aşırı korozyon direncinden dolayı da tavsiye edilir, bu da ıslak bir alanda olmaya dayanacağı anlamına gelir. Aynı zamanda, aynı anda estetik ve hijyenik bir son işlem sağlar.

Paslanmaz çelik köşebentinin bir diğer yaygın kullanımı, diğer ürünler için parçaların ve bileşenlerin işlenmesidir. Paslanmaz çeliğin birincil kalitesi, korozyon direnci, suya maruz kalacak vana ve bağlantı parçaları gibi pompa parçalarının imalatında kullanılması tavsiye edilir bir seçimdir. Paslanmaz çeliğin hijyen özellikleri nedeniyle, çeşitli büyüklüklerde paslanmaz çelik köşebenti, ayrıca yiyecek ve içecek üretiminde ve ayrıca tıbbi ekipmanlarda kullanılan tanklar için bir destek veya taban olarak kullanılır.

Paslanmaz çelik köşebent için elimizdeki kaplama sıcak haddelenmiş, tavlanmış ve turşudur (HRAP). Bu kaplama, ticari markaya “paslanmaz” görünüm veren köşebente maksimum korozyon direnci sağlar.

Günümüz tasarımında, bina yapımı, ürün imalatı ve metal imalatında paslanmaz çelik köşebentleri gittikçe daha popüler hale geliyor. Popülerlikteki bu artışın en büyük nedeni, sadece farklı ebatlarda değil, aynı zamanda farklı sınıflarda paslanmaz çelik köşebent açılarının bulunmasıdır. Bütün bunlar, geniş ürün yelpazesi ve firmamızın yetenekleri ile mümkün olmaktadır.

Paslanmaz Köşebent Kullanım Alanları

Paslanmaz çelik köşebetlerimiz ve şekillerimiz ülkemizde ve Dünya’da gıda işleme ve paketleme, petrol ve gaz, mimarlık, su ve atık su, kimyasal tesisler ve daha pek çok sektörde kullanılmaktadır. Standart bir boyut açısına veya özel bir bölüme ihtiyacınız varsa, bunu yapabiliriz.  Bu nedenle, paslanmaz çelik köşebent kullanımı oldukça farklı alanlara yayılmaktadır.

Paslanmaz yapıların bir sonraki paslanmaz çelik tasarımınız için size yardımcı olmasına izin verin. Paslanmaz çelik kirişler, kanallar, tees veya diğer şekiller olsun, ürünlerimizin uygulamaları çok büyük. Ekibimiz geleceği şekillendirmenize yardım etmeye hazırdır.

Farklı Çeşitlerde Paslanmaz Çelik Köşebentler

Karbon çelik köşebentlere benzer şekilde, paslanmaz çelik köşebent çok çeşitli uygulamalarda ve endüstrilerde kullanılır. Çelik köşebentlere yönelik kullanımların çoğu inşaat, destek, köprü, ekipman, çerçeveleme, raf ve hatta mobilya etrafında dönmektedir. Paslanmaz çelik açıları, kimyasal tesisler, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, denizcilik uygulamaları gibi daha aşındırıcı ortamlarda kullanılır. Ancak paslanmaz çelik kullanmak için aşındırıcı bir ortam olması gerekmez. Pek çok mimar, estetik ve görsel olarak çekici özellikleri nedeniyle paslanmazla tasarlıyor.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, iç tasarımcılar modern ve temiz bir görünüm için paslanmaz çelik kullanıyorlar. Sanatçılar ve heykeltraşlar da sadece görünümü için değil dayanıklılığı için paslanmaz kullanıyorlar. Paslanmaz çelik açıların kullanımı popüleritesini arttırmaktadır. Böylece birçok sektörde bulabilirsiniz.

Paslanmaz çelik köşebent fiyatları için bilgi almak ve sipariş vermek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Görüşüldüğü takdirde firmamız tarafından piyasa koşullarına benzer bir fiyatlama yapılmaktadır.

Köşebent (Kg/Mt)
Ebat (mm) Ağırlık (Kg/Mt)
20 X 20 X 3 0,960
25 X 25 X 3 1,200
30 X 30 X 3 1,440
30 X 30 X 4 1,920
40 X 40 X 3 1,920
40 X 40 X 4 2,560
50 X 50 X 4 3,200
50 X 50 X 5 4,000
60 X 60 X 5 4,800
60 X 60 X 6 5,760
80 X 80 X 7 8,960
80 X 80 X 8 10,240

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı